Pokaleczone ręce, poharatane łokcie i kolana, a do tego niesamowite doświadczenia i ogromna satysfakcja – tak w telegraficznym skrócie mógłbym opisać to, co wyniosłem z uczestnictwa w drugiej edycji Biegu Morskiego Komandosa pod patronatem Jednostki Wojskowej FORMOZA, który odbył się 27 sierpnia 2011 roku i był jednym z punktów programu imprezy o nazwie Military Days Gdynia.

Na linii startowej przy molu w dzielnicy Gdynia – Orłowo stawiło się około 80 osób – wszyscy, zgodnie z regulaminem, w pełnym umundurowaniu polowym, z plecakami wypełnionymi balastem i atrapami broni w rękach. Przed rozpoczęciem biegu, uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. broni W. Potasińskiego. Nastąpiło także krótkie omówienie trasy i przypomnienie o charytatywnym wymiarze całego wydarzenia - część dochodów z imprezy została przekazana na pomoc poszkodowanemu żołnierzowi, potrzebującemu długotrwałej rehabilitacji.

Nie będę opisywał całej trasy ze szczegółami, mogę natomiast powiedzieć, że Bieg Morskiego Komandosa okazał się nie lada wyzwaniem – zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Podczas 21 km marszobiegu, nie zabrakło brodzenia po pachy w morzu, czołgania się w błocie czy przeciskania się przez ciemne, wąskie kanały melioracyjne. Jednak wytrwałość była nagradzana – ci, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale z PASKUDĄ - naszywką JW FORMOZA - oraz koszulki okolicznościowe.

Muszę też wspomnieć o wspaniałej atmosferze panującej wśród wszystkich uczestników, którzy stosowali się do zasad fair play i pomagali sobie wzajemnie na trasie biegu. Dużego wsparcia udzielali także żołnierze Formozy i współorganizatorzy, dopingując biegaczy na trasie i zapewniając opiekę medyczną.

Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować organizatorom z Adventure Park Kolibki oraz Jednostki Wojskowej FORMOZA za zorganizowanie II Biegu Morskiego Komandosa.

Do zobaczenia podczas następnej edycji!

Poniżej kilka fotek...
Zdjęcia autorstwa Adama Soroki oraz Moniki Goldszmidt udostępnione dzięki uprzejmości portalu Trojmiasto.pl
Licznik odwiedzin: site stats © 2008 SPAT Wrocław, design: Lento2.com